Kontakta oss

Hör av dig!

Tveka inte att ta kontakt med oss vid frågor eller funderingar. Vi uppskattar rak och tydlig kommunikation oavsett vad det gäller.

Arbetsdagar är vi tillgängliga under arbetstid 08.00 till 17.00.

Efter kontorstid kan du maila eller prata in ett meddelande, så har vi som ambition att höra av oss senast 08.00 morgonen efter.

Kenneth Lodeklint
070-2918784
kenneth.lodeklint@briab.se

Paul Nilsson
010-2038302
paul.nilsson@briab.se

Lena Freij
010-2038304
lena.freij@briab.se

Johan Lindström
010-2038308
johan.lindstrom@briab.se

Axel Nilsson
010-2038306
axel.nilsson@briab.se

Daniel Sandqvist
010-2038307
daniel.sandqvist@briab.se

Erika Jonasson
010-2038011
erika.jonasson@briab.se

Johan Almefjord
0102038010
johan.almefjord@briab.se

Briabs växel:
08-410 102 50

Besöksadresser:

Stockholm:
Briab
Magnus Ladulåsgatan 65
118 27 Stockholm

Värnamo:
Briab Products & Solutions
Västbovägen 53
33153 Värnamo

Vill du ha koll på det senaste inom riskhantering?

Prenumerera på löpande nyheter från Briab

Hantering av personuppgifter (GDPR)

Briab – Brand & Riskingenjörerna AB samlar in och bearbetar dina personuppgifter för att tillhandahålla produkter och tjänster åt dig, för att informera dig om nyheter och uppdateringar av våra produkter och tjänster, för att anpassa din upplevelse av vår webbplats samt för att förbättra våra produkter och tjänster.

När som helst har du rätt att få tillgång till, korrigera och radera dina personuppgifter och att invända mot bearbetning av dina personuppgifter. Du kan utöva dessa rättigheter genom att skicka ett e-postmeddelande till följande adress gdpr@briab.se.

Briab – Brand & Riskingenjörerna AB förbinder sig att respektera och skydda dina personuppgifter och din personliga integritet i enlighet med gällande lagstiftning, branschregler och andra relevanta normer. Vi lämnar aldrig ut dina personuppgifter till tredje part utan ditt godkännande.

JAG FÖRSTÅR